• м.Миколаїв, вул.Космонавтів, 97
 • від 8 до 20 щодня
 • +380 677777466

Бажаєте замовити дзвінок?

Заповніть форму  Бажаєте записатися на консультацію?

  Зробити це можна наступними способами

  Радикальні методи лікування геморою в Миколаєві

  Гемороїдектомія є найпоширенішим радикальним методом лікування геморою. Більшість колопроктологів, в тому числі і в Миколаєві, використовують методику, спрямовану на висічення основних колекторів кавернозної тканини, запропоновану Мілліганом і Морганом в 1937 році. Дана операція застосовується в двох варіантах: закрита гемороїдектомія - після висічення гемороїдального вузла, накладення швів і лігування судинної ніжки слизова оболонка щільно зашивається; відкрита гемороїдектомія - без відновлення цілісності слизової оболонки прямої кишки з виходом цілого шкірно-слизового ділянки тканини між вирізаними гемороїдальними вузлами. У зв'язку з розвитком нових технологій і розробкою сучасних приладів, таких як ультразвуковий скальпель, радіохвильовий скальпель, електротермічна система LigaSure, їх стали застосовувати при виконанні гемороїдектомії з метою зменшення кількості післяопераційних ускладнень і скорочення часу реабілітації пацієнтів після операції. В останні роки набув поширення метод кругової резекції слизово-підслизового шару дистальної прямої кишки за допомогою циркулярного зшивального апарату (метод Лонго).

  Ультразвуковий скальпель гармонійний. Пристрій створює ультразвукові коливання високої частоти. Використання ультразвукової енергії дає можливість виробляти малотравматичне відділення тканин. При цьому утворюється точний розріз і моментально зупиняється кровотеча. Рани після ультразвукової гемороїдектомії зазвичай не вимагають накладення швів. Істотним недоліком, що обмежує широке застосування методу, є висока вартість одноразових ручок робочого інструменту.

  Радіохвильовий метод за допомогою апарату «Сургітрон». Прилад випромінює радіохвилю, яка викликає утворення в тканинах тепла, під впливом якого відбувається розпад клітинних структур і відділення тканин. У зв'язку з цим пристрій має хороші властивості розсічення. Термічне пошкодження тканин мінімальне, що створює оптимальні умови для загоєння ран. Однак кровоспинні властивості радіохвильового скальпеля низькі, особливо при наявності біологічних рідин, що не дозволяє використовувати цей прилад (без електрокоагулятора) для проведення гемороїдектомії.

  Операція Лонго. Операція відрізняється від інших методів хірургічного лікування пацієнтів з гемороєм тим, що гемороїдальні вузли не видаляються. За рахунок кругового висічення слизової оболонки прямої кишки і за допомогою апарату кругового шва геморой підтягується і фіксується в каналі спеціальними титановими скріпками. При цьому відбувається перетин кінцевих (кінцевих) гілок гемороїдальних артерій, що призводить до значного зниження кровонаповнення кавернозних сплетінь, через деякий час гемороїдальні вузли запустівають, заміщаються сполучною тканиною і значно зменшуються в розмірах. Показаннями до такого виду хірургічного втручання є геморой з випаданням внутрішніх вузлів без вираженого зовнішнього компонента (що в запущених випадках зустрічається рідко). Протипоказаннями є запальні захворювання каналу і промежини, ректальний свищ, випадання тільки одного гемороїдального вузла. Перевагою апаратної гемороїдопексії є низька інвазивність і короткочасність операції, невиражений післяопераційний больовий синдром, короткі терміни реабілітації пацієнтів. Однак слід зазначити, що у деяких пацієнтів, в післяопераційний період, через розбіжності країв слизової, спостерігалися випадки інтенсивної кровотечі, що вимагало повторного хірургічного втручання. Також варіантами ускладнень можуть бути: ректівагінальний свищ (у жінок) - це зв'язок прямої кишки з піхвою, що утворилася внаслідок запалення тканин при занесенні інфекції в область скріплених кінців слизової; ректоперитонеальний сепсис - небезпечне для життя стан, що розвивається при попаданні інфекції з кишечника в очеревину, а потім в кров; У літературі описані випадки тромбозу нижньої порожнистої вени. Незважаючи на широку поширеність даної методики за кордоном, в нашій країні і в місті Миколаєві зокрема, дані операції проводяться вкрай рідко через дуже високу вартість апарату і великої кількості протипоказань (дуже багато пацієнтів, які звернулися на первинний прийом, мають комбіновану патологію). Лімітуючим фактором також є відсутність даних про результати тривалого лікування, необхідно володіти інформацією про те, що відбувається з рештою гемороїдальними вузлами в період тривалого спостереження. Залишається неясним, чи відбувається реваскуляризація (відновлення судин) залишилася кавернозної тканини через кілька років, чи достовірна фіксація гемороїдальних вузлів в каналі, чи відбудеться повернення клінічних проявів хвороби в періоди віддалених спостережень.

  Метод біполярної коагуляції гемороїдальних вузлів є сучасною альтернативою класичної гемороїдектомії і успішно застосовується при III-IV стадії захворювання. Електротермічна система LigaSure дозволяє проводити гемороїдектомію практично безкровно, без використання шовного матеріалу. При цьому час роботи значно скорочується. В основі методу лежить принцип біполярної коагуляції з модернізованим генератором, оснащеним блоком зворотного зв'язку, що дозволяє диференціювати тканини. Електротермічна система забезпечує контрольовану подачу енергії в затискні гілки LigaSure. З'єднання тканин відбувається за рахунок полімеризації власного колагену при температурі 45 - 50 градусів.  Тому замість опіку і струпа рану покривають колагеновою плівкою. Гарантована надійність полімеризації дозволяє коагуляцію судин діаметром до 7 мм. Глибина теплового впливу на тканини, за характеристиками, становить 2 мм. Міцність зони впливу, що складається з частково денатурованого білка, порівнянна з міцністю зшитої тканини.  Хірургічне втручання біполярної коагуляції гемороїдальних вузлів може проводитися в умовах стаціонару на базі відділення проктології лікарні No3 м. Миколаєва (м. Дубки) під спінальною або перидуральною анестезією. Тривалість операції - близько 20 хвилин.  Больовий синдром в післяопераційний період виражений набагато менше, ніж при традиційній хірургії.  Тривалість післяопераційного лікування залежить від стадії захворювання і від обсягу оперативного втручання.

  Отже, сучасні можливості хірургічного лікування хворих на геморой в Миколаєві різноманітні. Не можна застосовувати якийсь один метод лікування до всіх стадій геморою. Необхідно вміло визначити показання до лікування і в залежності від стадії захворювання вибрати найбільш підходящий метод. Слід пам'ятати, що малоінвазивні методи лікування геморою, на які охоче погоджуються пацієнти, особливо ті, що застосовуються амбулаторно, найбільш ефективні на початкових стадіях геморою. При збільшенні постановки захворювання, а також при поєднанні геморою з іншими захворюваннями каналу і параректальної тканини показано хірургічне лікування.

  Радикальні методи лікування геморою в Миколаєві

  Додати коментар

  Ваша електронна адреса не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені знаком *