• м. Миколаїв, вул. Космонавтів 97
  • з 8 до 20 щоденно
  • + 380 677777466

Бажаєте замовити дзвінок?

Заповніть форму





    Бажаєте записатися на консультацію?

    Ви можете зробити це такими способами

    Вакуумне лікування хронічних ран

    У процесі роботи, хірургу доводиться стикатися з такою проблемою, як довго не загоюються великі рани з ділянками некрозів. Такий патологічний стан, зазвичай, викликається тривалим порушенням харчування тканин і натомість змін локального кровопостачання, хронічного запалення, інфекції. Весь цей комплекс факторів призводить до уповільнення процесів загоєння та підтримки тривалого існуючого вогнища інфекції в організмі.

    З метою усунення факторів, що підтримують існування патологічного вогнища, застосовується метод лікування ран негативним тиском. Одна з назв VAC - терапія (метод vacuum-assisted closure).

    Вакуумне лікування ран сприяє поліпшенню стану рани у всіх стадіях ранового процесу.

    Суть методу полягає у накладенні на рановий дефект, після попередньої обробки, спеціальної армуючої губки просоченої іонами срібла, та ізоляції рани від навколишнього середовища герметичною пов'язкою. Ізолювання рани дозволяє уникнути приєднання інших інфекцій, що важливо в умовах стаціонару.

    Дозований, негативний тиск створює середовище розрідження в рані, яке підтримується за рахунок герметичної пов'язки. Розрідження, що підтримується, сприяє постійному видаленню надлишку відокремлюваного з рани, затримка якого, є одним з факторів, що підтримують запалення і уповільнює процеси загоєння. Але й дозволяє підтримувати в рані вологе середовище, необхідне проліферації клітин тканини.

    Одночасно з видаленням ранового ексудату відбувається видалення з прилеглих тканин надлишку міжтканинної рідини. Який підтримується за рахунок хронічного запалення та викликає локальний стаз крові у капілярах та дефіцит кисню/поживних речовин необхідних у процесі загоєння. Усунення набряку веде до «розкриття» судин, поліпшення кровотоку та лімфодренажу.

    Крім всього перерахованого, безпосередньо сам фактор механічної стимуляції тканин грає істотну роль у запуску каскаду реакцій, що стимулюють утворення грануляцій і зменшення розмірів рани.

    Накладення спеціальної пов'язки, що дозволяє використовувати зазначені механізми стимуляції загоєння, дозволяє спростити догляд за раною та замінити 1-2 щоденні перев'язки протягом 2-4 днів – на одну. Пов'язка накладається на період 2-4 дні, залежно від підтримки герметичності, кількості відокремлюваного з рани, загального стану хворого. Контроль підтримки тиску здійснюється спеціалізованою, сертифікованою програмою, що дозволяє витримувати оптимальний рівень негативного тиску у рановому середовищі.

    Показаннями для ВАК-терапії є:

    -тривало незагоєний рани (трофічні виразки)

    -рани при цукровому діабеті (діабетична стопа)

    -пролежні

    -Глибокі великі рани промежини

    -відкриті переломи, зокрема. з наявністю металоконструкцій

    -ускладнені хірургічні рани

    -Рани після аутодермопластики.

    Часті питання

    Якщо у вас є питання - перш ніж поставити їх мені, будь ласка, прочитайте цей розділ. Тут я збираю найчастіші та відповіді на них.

    Послуги

    Теги

    Останні пости

    Додати коментар або відгук

    Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *