У процесі роботи, хірургу доводиться стикатися з такою проблемою, як довго не загоюються великі рани з ділянками некрозів. Такий патологічний стан, зазвичай, викликається тривалим порушенням харчування тканин і натомість змін локального кровопостачання, хронічного запалення, інфекції. Весь цей комплекс факторів призводить до уповільнення процесів загоєння та підтримки тривалого існуючого вогнища інфекції в організмі.
З метою усунення факторів, що підтримують існування патологічного вогнища, застосовується метод лікування ран негативним тиском. Одна з назв VAC - терапія (метод vacuum-assisted closure).
Вакуумне лікування ран сприяє поліпшенню стану рани у всіх стадіях ранового процесу.
Суть методу полягає у накладенні на рановий дефект, після попередньої обробки, спеціальної армуючої губки просоченої іонами срібла, та ізоляції рани від навколишнього середовища герметичною пов'язкою. Ізолювання рани дозволяє уникнути приєднання інших інфекцій, що важливо в умовах стаціонару.
Дозований, негативний тиск створює середовище розрідження в рані, яке підтримується за рахунок герметичної пов'язки. Розрідження, що підтримується, сприяє постійному видаленню надлишку відокремлюваного з рани, затримка якого, є одним з факторів, що підтримують запалення і уповільнює процеси загоєння. Але й дозволяє підтримувати в рані вологе середовище, необхідне проліферації клітин тканини.
Одночасно з видаленням ранового ексудату відбувається видалення з прилеглих тканин надлишку міжтканинної рідини. Який підтримується за рахунок хронічного запалення та викликає локальний стаз крові у капілярах та дефіцит кисню/поживних речовин необхідних у процесі загоєння. Усунення набряку веде до «розкриття» судин, поліпшення кровотоку та лімфодренажу.
Крім всього перерахованого, безпосередньо сам фактор механічної стимуляції тканин грає істотну роль у запуску каскаду реакцій, що стимулюють утворення грануляцій і зменшення розмірів рани.
Накладення спеціальної пов'язки, що дозволяє використовувати зазначені механізми стимуляції загоєння, дозволяє спростити догляд за раною та замінити 1-2 щоденні перев'язки протягом 2-4 днів – на одну. Пов'язка накладається на період 2-4 дні, залежно від підтримки герметичності, кількості відокремлюваного з рани, загального стану хворого. Контроль підтримки тиску здійснюється спеціалізованою, сертифікованою програмою, що дозволяє витримувати оптимальний рівень негативного тиску у рановому середовищі.
Показаннями для ВАК-терапії є:
-тривало незагоєний рани (трофічні виразки)
-рани при цукровому діабеті (діабетична стопа)
-пролежні
-Глибокі великі рани промежини
-відкриті переломи, зокрема. з наявністю металоконструкцій
-ускладнені хірургічні рани
-Рани після аутодермопластики.
Часті питання

- Автор
- Категорія Геморой, Анальна тріщина, Парапроктит, Епітеліальний копчиковий хід
- Дата публікації
- Останнє оновлення 25 червня, 2024
Категорії
Теги
Останні пости
Уявіть ваше тіло як будинок, а куприковий свищ — як прихований витік, що повільно руйнує фундамент. Це стан, що часто проявляється у вигляді болючого набряку біля куприка,…
Читати даліЧи знаєте ви, що приблизно кожен 20-й українець страждає на запальні захворювання кишечника (ВЗК)? Розуміння симптомів, способи діагностики запалення кишечника лікарями та доступні методи лікування можуть…
Читати даліЩо таке кіста куприка? Відома як пілонідальна кіста, вона зазвичай утворюється біля основи вашого хребта і часто містить волосся та залишки шкіри. Якщо вона заразиться.
Читати даліДослідження складнощів харчування під час хвороби та відновлення після операції на парапроктит може бути непростим завданням. Від дотримання дієтичних обмежень до включення продуктів, які підтримують відновлення.
Читати даліГемороїдальний свищ – це серйозне захворювання, яке може значно погіршити якість життя пацієнта. Розуміння природи нориць, їх діагностика та ефективне лікування хірургом проктологом є ключовими.
Читати далі