Паропроктіт. Все, що потрібно знати і як діяти.
Парапроктитом називають запалення тканин, які оточують пряму кишку. Це одне з найчастіших проктологічних захворювань після геморою, анальної тріщини та коліту.
Може протікати у двох формах:
- гострої – параректальний абсцес
- хронічної - параректальний нориць.
Вважається, що чоловіки хворіють на парапроктит частіше, ніж жінки. У дітей захворювання трапляється вкрай рідко.
Причини виникнення парапроктиту.
Парапроктит виникає внаслідок впровадження інфекції у параректальну клітковину. Інфекція може проникати через пошкоджену слизову оболонку прямої кишки, через анальні залози або через кровоносну та лімфатичні системи із сусідніх органів, уражених запальним процесом.
Досить часто парапроктит є ускладненням при хворобі Крона та неспецифічному виразковому коліті.
Гнійні процеси в клітковині, що оточує пряму кишку, можуть виникати при захворюваннях уретри та передміхурової залози, бартолінітах, іноді при остеомієліті або туберкульозі кісток тазу.
Діагноз та призначення терапії довірте лікарю!
Не займайтеся самолікуванням!
Якщо хворий тривалий час не звертається по медичну допомогу, може статися мимовільне розтин гнійника в просвіт пряма кишка чи через шкіру. У таких випадках хворий може помітити виділення гною з прямої кишки або отвору на шкірі.
Ускладнення парапроктиту. Причини та наслідки.
Хронічний парапроктит або параректальний свищ - просвіт прямої кишки, за допомогою свищевого ходу, повідомляється із зовнішнім свищевим отвором на шкірі, що утворився після хірургічного або мимовільного розтину парапроктиту.
Приводить до таких ускладнень:
Важливо пам'ятати!
При несвоєчасному зверненні за лікарською допомогою — ускладнення можуть загрожувати життю пацієнта.
Гострий парапроктит, методи лікування
Лікування гострого парапроктиту лише хірургічне. Операція відноситься до ряду невідкладних і має бути виконана в день постановки діагнозу.
Період реабілітації після операції
Терміни відновлення після операції залежать від ступеня залучення тканин у патологічний процес та від наявності супутніх захворювань (цукровий діабет та інше).