Збентеження, сором, страх, дискомфорт — такі почуття виникають у більшості людей лише за однієї думки, що потрібно вперше, з такою інтимною проблемою, піти на прийом до лікаря проктолога. І тоді, в хід йдуть усі засоби: реклама по телевізору, інтернет, поради родичів, рекомендації провізорів в аптеках. І починається самолікування геморою всіма підручними засобами. Звичайно ж геморою, адже більше половини пацієнтів, які звернулися первинно на прийом до проктолога, абсолютно впевнені, що у них геморой, а не якесь інше захворювання і навіть не з'являються думки, що це може бути щось інше. Невелика частина людей при самолікуванні потрапляє до мізерного відсотка щасливчиків, у яких скарги пропадають. У частини людей полегшення настає тимчасово, потім стан погіршується. Більшість покращення не відзначають взагалі.
Чому? Адже витрачено багато часу, застосовувалися дорогі ліки, а очікуване лікування так і не настало. Що не так?
А відповідь на це питання дуже проста — неправильно було поставлено діагноз або підібрано лікування (препарати, тривалість прийому, дозування, додаткові лікувальні процедури). Навіть у людей з тим самим діагнозом лікування підбирається індивідуально, враховуючи супутні захворювання та інші особливості. Шаблону не повинно бути.
Небезпечно коли під масою симптомів геморою ховаються інші захворювання, які вимагають негайного лікування. І тут уже варто подумати, що правильніше: самолікування чи кваліфікована консультація, яка може допомогти вирішити проблему та уникнути інших захворювань чи ускладнень. Наприклад, пацієнт чоловік, 67 років, місце проживання місто Миколаїв, звернувся за наполяганням родичів (сина та дружини) у 2011 році зі скаргами на випадання гемороїдальних вузлів після акту дефекації та іноді при фізичних навантаженнях та появу червоної крові на туалетному папері. Під час огляду було виявлено хронічний геморой та анальний поліп. Від запропонованого оперативного лікування: гемороїдектомії (видалення геморою) та видалення анального поліпа пацієнт відмовився, незважаючи на умовляння сина, якому був раніше прооперований хронічний геморой. У січні 2015 року пацієнт повторно звернувся зі скаргами «на геморой» та повною готовністю на оперативне лікування. Під час огляду було виявлено новоутворення, яке потребує консультації та лікування у онколога. А цього можна було попередити, якби оперативне втручання було здійснено вчасно.
Ось ще один приклад: пацієнтка 25-ти років зі скаргами на біль при акті дефекації, випадання гемороїдальних вузлів, періодичне виділення яскраво-червоної крові звернулася на прийом, був виставлений діагноз: “Хронічна анальна тріщина, больовий синдром. Хронічний геморой 3-го ступеня”. Від запропонованої операції пацієнтка відмовилася через завантаженість на роботі, вирішивши відтягнути з лікуванням до відпустки. Через 2 місяці та ж пацієнтка прийшла зі скаргами на появу гнійника, що розкрився, в періанальній області — утворився параректальний свищ. Пацієнтка була вже готова на оперативне лікування та через 14 днів була виписана зі стаціонару здоровою.
Дуже часто виникають міркування на тему, куди піти на прийом та який метод лікування вибрати? Вибір зараз дуже великий – медичні центри чи клініки, приватні практики чи державні лікарні. Пропозицій багато – лікування проктологічних проблем народною медициною, малоінвазивними методиками чи хірургічним втручанням. І ось одна з думок, може, ви з ним не погодитеся, але я вважаю, що потрібно вибирати не клініку з яскравою вивіскою або якусь лікарню з великим переліком обладнання, а потрібно вибирати лікаря. Адже не апарат проводитиме ту чи іншу маніпуляцію, а людина від навичок, техніки виконання якої та лікування після втручання результат може бути різним.
Вирішувати кожному, чи варто йти на прийом до проктолога чи ні? А коли стоїть, то куди? Кваліфіковані проктологи з багаторічними напрацюваннями та стажем є у проктологічному відділенні міської лікарні №3 м.Миколаїв. У відділенні застосовують як і класичні, так і інноваційні методи лікування. Рішення за кожною людиною, але воно має бути виважене.
Посилання та Література
Часті питання

- Автор
- Категорія Профілактика захворювань
- Дата публікації
- Останнє оновлення 5 жовтня, 2024
Категорії
Теги
Останні пости
Уявіть ваше тіло як будинок, а куприковий свищ — як прихований витік, що повільно руйнує фундамент. Це стан, що часто проявляється у вигляді болючого набряку біля куприка,…
Читати даліЧи знаєте ви, що приблизно кожен 20-й українець страждає на запальні захворювання кишечника (ВЗК)? Розуміння симптомів, способи діагностики запалення кишечника лікарями та доступні методи лікування можуть…
Читати даліЩо таке кіста куприка? Відома як пілонідальна кіста, вона зазвичай утворюється біля основи вашого хребта і часто містить волосся та залишки шкіри. Якщо вона заразиться.
Читати даліДослідження складнощів харчування під час хвороби та відновлення після операції на парапроктит може бути непростим завданням. Від дотримання дієтичних обмежень до включення продуктів, які підтримують відновлення.
Читати даліГемороїдальний свищ – це серйозне захворювання, яке може значно погіршити якість життя пацієнта. Розуміння природи нориць, їх діагностика та ефективне лікування хірургом проктологом є ключовими.
Читати далі