Анальні кондиломи - це новеосвіти у формі сосочків, тілесно - сірого кольору. При невчасному лікуванні можуть розростатися до масивних утворень, на вигляд нагадують цвітну капусту. Виникають на шкірі в області анального отвору, часто з переходом на слизову оболонку анального каналу та гемороїдальних вузлів. Можуть виглядати як поодинокі елементи або розташовуватись групами у вигляді острівців з ділянками здорової, неураженої шкіри між ними.
Гострокінцеві кондиломи можуть також вражати шкіру в області геніталій. У чоловіків гострокінцеві кондиломи, крім області ануса, можуть перебувати на головці статевого члена, мошонці, біля отвору уретри, у сечівнику. У жінок кондиломи можуть з'являтися в області промежини, на статевих губах, рідше у піхву, на шийці матки, навколо отвору уретри та виявляються під час гінекологічного огляду.
Причиною виникнення кондилом є вірус папіломи людини (ВПЛ). Зараження відбувається статевим шляхом через мікротравми шкіри та слизової (садна та тріщини). Можна заразитися побутовим шляхом через загальні предмети побуту – наприклад рушники та унітаз, у тому числі діти можуть заражатись у дитячих садках при користуванні загальними горщиками. Не виключена передача вірусу від матері новонародженій дитині під час проходження через родові шляхи. Період від моменту влучення вірусу в організм до появи розростань може становити кілька місяців. За цей час вірус активно проникає в глиб тканин, активно розвивається, при цьому ніяк себе не виявляє.
Прояв вірусу пов'язаний з ослабленням імунної системи організму. Цьому можуть сприяти: часті переохолодження, стреси, куріння, нестача вітамінів та хронічна перевтома.
Кондиломи можуть бути одиничними, а можуть швидко розростатися до значних розмірів. Відбувається їхня травматизація та інфікування, виникає кровоточивість. Крім того, кондиломи перешкоджають нормальній сексуальною життя, нормальним пологам, викликають почуття психологічного дискомфорту через наявність косметичного дефекту. Слід зазначити, що гострі кондиломи мають здатність до переродження в ракову пухлину. Інфікування онкогенними папіломавірусами в 3 рази підвищує ймовірність розвитку плоскоклітинного раку. Тому їх потрібно вчасно видаляти.
Найбільш ефективним методом лікування кондилом є хірургічне втручання. Перед операцією обов'язкова консультація лікаря-проктолога для визначення площі ураження та вибору методу хірургічного видалення.
Найбільш поширеними методами є електрокоагуляція та радіохвильова хірургія. Електрокоагуляція заснована на руйнуванні тканини кондилом шляхом дії струмами високої частоти. Радіохвильове видалення кондилом є кращим, оскільки радіохвиля мінімально травмує тканини, при цьому знижуючи ризик кровотечі. Також радіохвильовий метод має бактерицидний ефект, що сприяє ранньому загоєнню післяопераційної рани без утворення грубих рубців, оскільки знижується ризик бактеріального забруднення з виникненням ускладнень.
Залежно від кількості та локалізації кондилом, обсягу та особливостей запланованої операції втручання може бути проведене в амбулаторних умовах під місцевою анестезією. При необхідності можлива госпіталізація до стаціонару з проведенням операції під спінальною анестезією.
Протягом декількох днів після операції видалення кондилом відзначається помірний дискомфорт в області хірургічного втручання. Больові відчуття після процедури залежать від області ураження кондиломами та індивідуальної больової чутливості пацієнта. Найчастіше повернутися до нормального способу життя і розпочати роботу можна вже наступного дня.
Після операції пацієнту призначається противірусна терапія та засоби, що сприяють зміцненню імунітету для зниження ризику рецидиву.
Так як вірус зберігається в клітинах шкіри та слизової оболонки, то повне лікування від інфекції ВПЛ неможливе. Тому завжди існує ризик рецидиву. У зв'язку з цим рекомендовано консультацію проктолога через 3 - 6 місяців для того, щоб переконатися у відсутності нових елементів кондилом.
Якщо у вас з'явилася підозра на утворення кондиломи в області анального каналу та періанальної області, негайно зверніться до проктолога, щоб запобігти можливому масивному ураженню цих областей. Консультацію проктолога ви можете отримати на базі відділення проктології міської лікарні №3 м. Миколаєва, де працюють фахівці з багаторічним досвідом роботи, які володіють різними методами лікування.
Часті питання
- Автор
- Категорія Кондиломи
- дата публікації
- Останнє оновлення 25 червня, 2024
Категорії
Теги
Останні пости
Уявіть ваше тіло як будинок, а куприковий свищ — як прихований витік, що повільно руйнує фундамент. Це стан, що часто проявляється у вигляді болючого набряку біля куприка,…
Читати даліЧи знаєте ви, що приблизно кожен 20-й українець страждає на запальні захворювання кишечника (ВЗК)? Розуміння симптомів, способи діагностики запалення кишечника лікарями та доступні методи лікування можуть…
Читати даліЩо таке кіста куприка? Відома як пілонідальна кіста, вона зазвичай утворюється біля основи вашого хребта і часто містить волосся та залишки шкіри. Якщо вона заразиться.
Читати даліПарапроктит дієта: повний посібник із харчування під час хвороби та після операції Дослідження складнощів харчування під час хвороби та відновлення після операції на парапроктит може бути…
Читати даліГемороїдальний свищ – це серйозне захворювання, яке може значно погіршити якість життя пацієнта. Розуміння природи нориць, їх діагностика та ефективне лікування хірургом проктологом є ключовими.
Читати далі