Геморой є досить поширене захворювання, від якого страждає більшість людства. Це з кількома причинами – наприклад, неправильним способом життя чи спадковою схильністю. На щастя, існує безліч способів, які допоможуть у лікуванні хвороби в домашніх умовах.
Засоби від геморою включають як медикаментозне лікування, так і народні рецепти, такі як застосування компресів і ванн з відварами трав, мазей, застосування гімнастики і різних дієт.
Лікуватися народними засобами люблять багато хто, вважаючи, що це не тільки зручно, але й економічно вигідно. У цій статті ми розглянемо найбільш поширені та безпечні способи, які застосовуються для лікування геморою в домашніх умовах швидко.
Що таке геморой?
Геморой – це збільшення судинних венозних сплетень в області анального каналу, яке, прогресуючи, призводить до випадання, травмування та запалення гемороїдальних вузлів (шишок). Простіше кажучи, це варикозне розширення вен прямої кишки.
Поширеність захворюваності на геморой дуже висока і не залежить від статі та віку. Однак, часто виникають суперечки при проведенні статистичних досліджень, одні дослідники стверджують, що жінки більше схильні до цього захворювання, а інші — що чоловіки.
Пацієнти зазвичай у своїх скаргах ділять геморой на два види: внутрішній та зовнішній. Внутрішній геморой виникає всередині анального каналу, цей тип може бути безболісним, але може спричинити рясну кровотечу.
У разі зовнішнього геморою, розширення вен знаходиться в ділянці анального отвору і призводить до дискомфорту, свербіння та в дуже рідкісних випадках до кровотечі.
Причини виникнення геморою.
Причинами виникнення геморою можуть бути різні фактори як внутрішні, так і зовнішні.
- Внутрішні причини геморою включають запалення та розширення гемороїдальних судин усередині кишечника, що може бути викликано напругою під час дефекації, запорами, вагітністю, різними захворюваннями товстого кишечника та органів малого тазу, та іншими хворобами, які призводять до застою у нижній порожній вені.
- Зовнішні причини включають травматизацію анальної області, неправильне харчування (зловживання гострими і смаженими стравами), недолік фізичної активності та інші фактори.
- існують також генетичні фактори, які можуть збільшувати ризик розвитку хвороби. Однак більшість випадків породжується комбінацією цих факторів.
Усвідомлення та розуміння ролі цих факторів у розвитку геморою може допомогти у профілактиці або ранньому виявленні та лікуванні хвороби. Оптимально завжди піклуватися про своє здоров'я, а якщо є ознаки захворювання, то звертатися до лікарів на ранніх стадіях розвитку хвороби та дотримуватися рекомендацій щодо лікування та профілактики геморою.
Симптоми прояву геморою.
Загалом вони залежить від стадії захворювання. Виділяють чотири стадії:
- перша стадія.
З'являються анальний свербіж та печіння, почуття дискомфорту, неповного спорожнення. Періодично вузли набрякають та починають кровоточити, але випадання вузлів немає. Часта скарга при першій стадії періодичні сліди крові на туалетному папері після підтирання. - Друга стадія.
При цій стадії гемороїдальні вузли починають випадати при дефекації та втягуються самостійно. - Третя стадія.
При випаданні вузли самостійно вже не вправляються. Тривалі крововтрати, що неодноразово повторюються, які можуть призводити до важкої анемії, що вимагає негайної госпіталізації. - Четверта стадія.
Вузли вже не вправляються в анальний канал.
При прогресуванні захворювання збільшується ймовірність розвитку ускладнень: рясних кровотеч, тромбозів та утисків вузлів, появи тріщини анального каналу, парапроктиту и параректальних нориць.
Чи можна проводити лікувати геморой у домашніх умовах?
Лікування хвороби без консультації з лікарем можливе, але слід пам'ятати, що це може бути ефективним тільки в початковій стадії, коли зазвичай достатньо дотримання здорового способу життя і за умови якщо це дійсно прояви симптомів гемороїдальної хвороби.
Хронічний геморой на будь-яких стадіях вимагає консультації проктологатому, за наявності симптомів, необхідно звернутися до лікаря. У такий спосіб можна попередити перехід хвороби на іншу стадію та згодом — уникнути погіршення стану та необхідності проведення оперативного лікування в умовах стаціонару.
Щоб вилікувати геморой будинку можна використовувати місцеві засоби, такі як мазі та свічки, які містять речовини, що знімають запалення та зменшують больовий синдром. Також рекомендується приймати ванни із травами, що допоможе зменшити больовий синдром.
Важливо стежити за гігієною заднього проходу, що дозволить значно знизити ризик розвитку гнійно-септичної патології. Не варто займатися самолікуванням, якщо стан погіршується, слід звертатися до лікаря для професійної допомоги.
Профілактика геморою.
Профілактика - найкращий засіб запобігання появі геморою. Виключіть фактори, що призводять до виникнення та розвитку хвороби і ви зможете уникнути неприємних симптомів геморою та оперативного лікування.
Зміни у спосіб життя допоможуть попередити виникнення, або полегшити перебіг хвороби.
- Скоригуйте спосіб життя - Зменшіть сидячий спосіб життя, почніть більше ходити, не піднімайте надмірні тяжкості без відповідної підготовки. Корисно робити гімнастику Кегеля для зміцнення м'язів тазового дна, зміцнювати м'язи черевного преса та сідниць. І в цілому будь-яка фізкультура для профілактики геморою дуже корисна.
- Слідкуйте за гігієною анальної області: відмовтеся від туалетного паперу, натомість підмивайтеся.
- Своєчасно спорожняйте кишечник, намагайтеся не тужитися і не сидіти довго на унітазі.
- Перегляньте дієту і відмовтеся або зменшіть кількість швидких вуглеводів - випічка та солодощі. Вживайте багато клітковини та по можливості більше сирих сезонних овочів, фруктів та зелені. Дуже корисні буряки, гарбуз, кабачки. Рекомендується чорнослив та яблука.
- Мінімізуйте споживання алкоголю, газованих напоїв та інших продуктів, що викликають дратівливу дію на слизову оболонку кишечника.
При існуючому захворюванні, незважаючи на всі профілактичні заходи, якщо загострення уникнути не вдалося, візиту до лікаря нехтувати не варто.
Чи допомагають мазі, креми та інші ліки?
Так, мазі, крему та інші засоби можуть допомогти в усуненні або зменшенні симптомів геморою. Багато з цих препаратів містять протизапальні компоненти, які можуть знизити подразнення, свербіж та болючість біля ануса. Крім того, деякі препарати містять компоненти, які можуть покращити кровообіг і зменшити набряк, зміцнити стінку гемороїдальних судин, що також може зменшити або усунути симптоми хвороби.
Однак варто пам'ятати, що кожен пацієнт унікальний, і те, що підходить одній людині, може не підходити іншій. Тому я завжди рекомендую звертатися до лікаря-проктолога, який може підібрати оптимальний комплекс препаратів та схему лікування для кожного пацієнта.
Як лікувати геморой у домашніх умовах вагітним?
Геморой у вагітних жінок має деякі особливості. Домашнє лікування хвороби у вагітних жінок може бути дуже ефективним за допомогою препаратів та заходів, вжитих для профілактики та усунення факторів, що сприяють подальшому прогресу захворювання.
Перший етап лікування геморою у вагітних – це огляд проктолога, що необхідно для оцінки стадії захворювання та наявність або відсутність ускладнень, і на підставі проведеної консультації визначити оптимальну схему лікування у кожному окремому випадку.
Основа всіх методів терапії включає перехід на правильне харчування, вживання великої кількості рідини, регулярне заняття гімнастикою та дотримання інших заходів, спрямованих на зниження тиску таза. Вживати препарати для зменшення болю та набряку, а також використовувати засоби для покращення кровотоку без призначення лікаря не рекомендується, тому що у вагітних можуть бути протипоказання.
Дотримання всіх рекомендацій може допомогти вилікувати геморой та уникнути надалі розвитку ускладнень. При появі симптомів хвороби слід негайно звернутися до лікаря, щоб розпочати лікування якомога раніше.
Як зняти болі при геморої
Препарати, такі як мазі, гелі або свічки, можуть допомогти знизити або усунути больовий синдром. Однак, перед використанням будь-яких препаратів, необхідно проконсультуватися з доктором проктологом. Він допоможе вибрати найбільш підходящий препарат залежно від стану хворого. Важливо пам'ятати, що препарати можуть мати побічні ефекти та можуть бути небезпечними для деяких груп пацієнтів.
Крім препаратів, важливо стежити за своїм харчуванням та фізичним навантаженням. Відмова від шкідливих звичок та зменшення часу, що проводиться у сидячому положенні, також можуть допомогти у зменшенні болю при гострому та хронічному геморої. Якщо проблеми все ж таки продовжуються, найкраще звернутися до фахівця, який допоможе вибрати оптимальне рішення для Вас.
Народна медицина в лікуванні геморою
Народна медицина вже давно використовується в лікуванні різних захворювань, не виняток у цьому переліку та гемороїдальна хвороба. Протизапальні властивості ряду трав, наприклад, календули, ромашки та півонії, допомагають впоратися з больовими відчуттями та зменшити набряклість.
При кровотечі застосовують настоянку кори дуба або компот із родзинок та брусниці. Для поліпшення перистальтики кишечника застосовують чорнослив, курагу, гарбуз, насіння льону, буряк, журавлину та чорницю.
У будь-якому випадку, слід пам'ятати, що лікування - це не лише боротьба із симптомами, а й нормалізація функцій всього організму, прийом достатньої кількості рідини, введення в раціон більшої кількості клітковини.
Використання народної медицини при лікуванні може бути ефективним, але не варто забувати про необхідність консультації проктолога та основні методи традиційної медицини.
Чи варто займатися самостійним лікуванням геморою?
Якщо ви відчуваєте ознаки геморою, обов'язково звертайтеся за консультацією та медичною допомогою. Багато людей намагаються лікувати хворобу народними засобами, щоб уникнути походу до лікаря та прийому лікарських препаратів.
Деякі з цих методів можуть знеболювати або зменшити дискомфорт, але вони можуть не усувати причину хвороби, а іноді пацієнти неправильно ставлять діагноз. Дорогоцінний час може бути втрачено, знижується працездатність, погіршується якість життя, а ситуація лише погіршиться.
При появі симптомів геморою, особливо у разі кровотечі із прямої кишки, слід звернутися до проктологу для встановлення діагнозу. Первинне обстеження включає зовнішній та пальцевий огляди, відеоаноскопію.
Якщо кровотеча рясна, часто повторюється на тлі консервативної терапії, то доцільно вдатися до малоінвазивним чи іншим методів лікування геморою.
Самостійні спроби лікуватися, особливо в період загострення, не завжди є ефективними. Як лікар-проктолог буду радий допомогти вам полегшити перебіг або позбутися хвороби та уникнути можливих ускладнень. З появою перших ознак геморою звертайтеся за консультацією. Записатися на консультацію проктолога у Миколаєві можна по телефону на сайті або заповнивши будь-яку форму.
З повагою,
Лікар-проктолог Рябець Дмитро Миколайович
Часті питання
Лікувати геморой будинку можна за допомогою лікарських засобів, таких як свічки та мазі, які допомагають зменшити запалення та біль. Важливо дотримуватись інструкцій та приймати засоби регулярно для досягнення ефекту.
Стадії геморою діляться на 4: перша – легка форма, четверта – запущена. На різних стадіях лікування геморою в домашніх умовах можуть бути різні підходи: від простих мазей до серйознішого медикаментозного лікування.
Причини геморою можуть бути різними: це і малорухливий спосіб життя, і неправильне харчування, і генетична схильність. Також важливий тонус судин та наявність хронічних захворювань.
При кровотечі через геморой рекомендується відразу звернутися до лікаря, оскільки це може бути ознакою серйозних ускладнень. Тим не менш, можна докласти холодний компрес до області ануса і спробувати заспокоїти себе до візиту до фахівця.
Лікування тромбозу при геморої вдома можна проводити за допомогою холодних компресів та мазей, але краще не займатися самолікуванням і звернутися до лікаря, щоб уникнути ускладнень.
Медикаментозне лікування геморою передбачає використання аналгетиків, протизапальних та венотонізуючих засобів. Обов'язково проконсультуйтеся з лікарем, щоб вибрати найкращий варіант залежно від стадії геморою.
При лікуванні геморою в домашніх умовах можна використовувати різні засоби, такі як мазі та супозиторії. Популярні також народні засоби, такі як відвари із трав або компреси. Головне – вибирати те, що підходить саме вам!
- Автор
- Категорія Геморой
- дата публікації
- Останнє оновлення 22 серпня, 2024
Категорії
Теги
Останні пости
Уявіть ваше тіло як будинок, а куприковий свищ — як прихований витік, що повільно руйнує фундамент. Це стан, що часто проявляється у вигляді болючого набряку біля куприка,…
Читати даліЧи знаєте ви, що приблизно кожен 20-й українець страждає на запальні захворювання кишечника (ВЗК)? Розуміння симптомів, способи діагностики запалення кишечника лікарями та доступні методи лікування можуть…
Читати даліЩо таке кіста куприка? Відома як пілонідальна кіста, вона зазвичай утворюється біля основи вашого хребта і часто містить волосся та залишки шкіри. Якщо вона заразиться.
Читати даліПарапроктит дієта: повний посібник із харчування під час хвороби та після операції Дослідження складнощів харчування під час хвороби та відновлення після операції на парапроктит може бути…
Читати даліГемороїдальний свищ – це серйозне захворювання, яке може значно погіршити якість життя пацієнта. Розуміння природи нориць, їх діагностика та ефективне лікування хірургом проктологом є ключовими.
Читати далі