Здоров'я кишківника відіграє ключову роль у загальному стані організму, і його порушення можуть призвести до серйозних наслідків, якщо не звернутися за допомогою до фахівця вчасно.
Проктологія - це медична область, що займається діагностикою та лікуванням захворювань товстої кишки, прямої кишки та анальної області. Лікар-проктолог – це професіонал, до якого слід звернутись за наявності симптомів, які викликають дискомфорт у цих зонах, а також для профілактичних оглядів, особливо після 40 років. Важливо розуміти, що своєчасний візит до проктолога може не лише полегшити симптоми, а й запобігти розвитку серйозних захворювань.
Хто такий проктолог і чим він займається
Фахівцем у цій галузі є лікар-колопроктолог (в побуті проктолог) і належить до лікарів хірургічного профілю.
Лікарі цієї спеціалізації, такі як добрий проктолог, проводять діагностичні заходи з використанням сучасних ендоскопічних методів обстеження.
Проктологи працюють із передовим та інноваційним обладнанням. Завдяки якому здійснюються малоінвазивні, безшовні та безопераційні методики лікування:
- латексне лігування,
- біологічне зварювання тканин,
- лікування геморою лазером,
- склеротерапія та інші.
Сфера діяльності проктолога є досить об'ємною. Вона заснована на наданні як терапевтичної, так і хірургічної допомоги пацієнтам при захворюваннях товстої кишки та області ануса.
Терапевтичний розділ проктології вивчає та займається лікуванням інфекційних та запалень кишечника - колітів (спастичних та виразкових) та функціональних порушень (запори).
При невідкладних станах та у разі безуспішності консервативної терапії надається хірургічна допомога.
Діагностика яких захворювань можлива лише при візиті до проктолога
Проктолог спеціалізується на діагностиці та лікуванні захворювань прямої кишки, анального каналу та промежини. Деякі захворювання, які можуть бути діагностовані лише проктологом, включають:
- Геморой - розширення та запалення вен прямої кишки та анального каналу.
- Анальні тріщини - Розриви слизової оболонки анального каналу.
- Парапроктит - Запалення навколопрямокишкової клітковини.
- Свищі прямої кишки - патологічні ходи між прямою кишкою та шкірою.
- Поліпи прямої кишки - Доброякісні новоутворення на слизовій оболонці.
- Анальний свербіж - хронічний свербіж в області заднього проходу.
- Випадання прямої кишки - стан, у якому пряма кишка випадає через анальний отвір.
- Криптит – запалення анальних крипт.
- Анальні бахромки - Надлишкові шкірні складки навколо ануса.
- Ректоцеле - випинання стінки прямої кишки у піхву.
Ці захворювання вимагають специфічного огляду та діагностичних процедур, які може провести лише проктолог. Рання діагностика цих станів важлива для ефективного лікування та запобігання ускладненням.
Стійкі до консервативної терапії та схильні до переходу в хронічні такі захворювання:
- геморой
- анальна тріщина
- парапроктити
- виразки товстої кишки
Симтоми при яких потрібно терміново звернутися до проктолога
За наявності наступних симптомів необхідно терміново звернутися до проктолога:
- Кровотеча із прямої кишки або наявність крові в стільці. Це може свідчити про серйозні захворювання, включаючи рак товстої кишки.
- Сильний та гострий біль в області ануса або прямої кишки, особливо якщо вона супроводжується лихоманкою. Це може бути ознакою абсцесу чи іншого гострого запального процесу.
- Раптове та сильне здуття живота, що супроводжується болем та запором. Це може свідчити про кишкову непрохідність.
- Випадання прямої кишки, яке не вправляється самостійно.
- Різка зміна характеру випорожнень (наприклад, раптова поява хронічної діареї або запору).
- Поява гнійних чи слизових виділень із анального отвору.
- Сильна сверблячка в області ануса, яка не проходить після гігієнічних процедур, може бути симптомом, що вимагає уваги хорошого проктолога.
- Будь-які новоутворення або ущільнення в області ануса або прямої кишки.
- Нез'ясовна втрата ваги у поєднанні з іншими кишковими симптомами.
Ці симптоми можуть свідчити про серйозні захворювання, які потребують негайного медичного втручання. Раннє звернення до проктолога може запобігти розвитку ускладнень та покращити прогноз лікування.
Навіщо потрібен огляд та консультація проктолога
У всьому світі колоректальний рак помітно помолодшав і знаходиться на четвертому місці серед онкологічних захворювань, поступаючись раку легень, шлунка та молочних залоз.
Прояв цієї недуги на ранніх стадіях схожі на симптоми геморою або поліпів товстої кишки - дискомфорт, виділення слизу, кровотечі, біль при дефекації, порушення випорожнень.
Навіть за відсутності явних симптомів необхідний огляд із профілактичною метою. Оскільки захворювання може розвиватися, не проявляючи себе. Тому особам, старшим за сорок років, слід задуматися про щорічний профілактичний огляд у проктолога.
Чому не варто відкладати відвідування проктолога
Зазнаючи помилкового сорому, багато хто не поспішає до проктолога. Адже своєчасний огляд фахівця дозволить попередити або вилікувати захворювання, що вже є, на ранніх стадіях. А також не допустити розвитку ускладнень.
Найбільш поширеними є стани, пов'язані з появою анальної тріщини чи загостренням геморою.
Основні симптоми анальної тріщини та геморою
- виражений больовий синдром,
- свербіж,
- набряки,
- кровотечі.
Які можуть бути ускладнення різних проблем проктології:
- утиск випадаючих вузлів,
- розвиток парапроктиту,
- виникнення свищів,
- нетримання газів та калу,
- виділення слизу.
У жінок часто зустрічається випинання стінки прямої кишки у бік піхви, спричинене пошкодженням м'язового апарату під час пологів. При напруженні кишеня, що утворюється, перешкоджає дефекації.
Ці патологічні стани потребують грамотному та своєчасному хірургічному лікуванні.
Хронічні та неврологічні симптоми перебігу хвороб
Існують ураження неврологічного характеру, що виявляють себе сильними болями в області куприка. Під час руху болю поширюються на промежину і низ живота. Болі мають завзятий характер, можуть тривати роками і призводять до фізичного виснаження хворого.
При розвитку хронічних запальних процесів спостерігається порушення моторики кишечника, набряклість, виразкові ураження слизової оболонки кишечника.
За допомогою консервативної терапії, радикальних або малоінвазивних методик можна позбутися багатьох недуг делікатної області. Підсумком нерозумного ставлення до свого здоров'я можуть стати не тільки небезпечні для життя ускладнення, а й трансформація у злоякісні форми.
Як проходить консультація та огляд проктолога у клініках Миколаєва та інших міст
Консультація проктолога в клініці зазвичай відбувається так:
- Збір анамнезу: Лікар докладно розпитує пацієнта про скарги, тривалість і характер симптомів, історію захворювання.
- Візуальний огляд: Проводиться огляд анальної області виявлення зовнішніх патологій.
- Пальцеве дослідження: Лікар проводить пальцеве дослідження прямої кишки для оцінки її стану та виявлення ущільнень чи хворобливих ділянок.
- Інструментальне обстеження: При необхідності проводиться аноскопія або ректоскопія для детального огляду прямої кишки та анального каналу.
- Додаткові дослідження Лікар може призначити додаткові аналізи або процедури, такі як колоноскопія, для повної діагностики.
- Постановка діагнозу та призначення лікування: На основі отриманих даних проктолог ставить діагноз та розробляє план лікування.
- Рекомендації: Лікар дає пацієнту рекомендації щодо харчування, способу життя та профілактики захворювань.
Весь процес консультації спрямований на виявлення патологій прямої кишки та анальної області, таких як геморой, анальні тріщини, поліпи та інші захворювання.
Консультація проктолога в Миколаєві - запис на прийом
Записатися на огляд проктолога можна телефоном на сайті або заповнивши. Огляд та консультацію проводить лікар хірург-проктолог Рябець Дмитро Миколайович у відділенні проктології Миколаївської лікарні №3 (Дубки).
При виявленні захворювання призначається лікування як консервативне, так і оперативне залежно від захворювання та його стадії. Чим раніше захворювання буде виявлено під час огляду на консультації у проктолога, тим більше шансів, що лікування буде неоперативним.
На закінчення
Захворювання товстої кишки та анальної області, такі як геморой, анальні тріщини або поліпи, потребують професійного підходу до діагностики та лікування. Візит до проктолога не варто відкладати, оскільки це може призвести до ускладнень, які потребують серйознішого втручання. Сучасні методи лікування, доступні у клініках, дозволяють ефективно справлятися з цими проблемами, часто без необхідності хірургічного втручання. Турбота про своє здоров'я, що включає регулярні огляди у проктолога, - це запорука довгого та якісного життя без неприємних та хворобливих симптомів.
Часті питання
Консультація проктолога у клініці – це зустріч із лікарем проктологом, на якій ви можете обговорити свої проблеми, пов'язані з гемороїдальними вузлами чи іншими захворюваннями. Це важливий етап для діагностики та ефективного лікування.
Записатися на прийом до проктолога у Миколаєві можна за телефоном або фірмою зворотного зв'язку на моєму сайті. Виберіть зручний час і не забудьте уточнити час і місце (державна міська лікарня або, можливо, вам потрібна приватна клініка)
Тривалість прийому у проктолога у клініці зазвичай становить від 20 до 40 хвилин. Цей час достатньо для обговорення проблеми та проведення первинного огляду.
Так, багато клінік пропонують безкоштовну консультацію проктолога, особливо на первинному огляді. Обов'язково уточніть цей момент під час запису на прийом
На першій консультації лікар проктолог проведе огляд та поставить питання про вашу медичну історію. Важливо бути відкритим для отримання кваліфікованої допомоги. Зазвичай це все минає безболісно.
Після консультації можуть бути призначені додаткові дослідження, наприклад колоноскопія або УЗД, щоб уточнити діагноз. Також можливе одразу призначення лікування або підготовка до хірургічного втручання, якщо це буде потрібно.
Перед прийомом бажано підготуватися: опишіть свої симптоми, візьміть із собою всі наявні медичні документи і не соромтеся ставити запитання. Це допоможе лікареві краще зрозуміти вашу ситуацію.
Так, більшість пацієнтів почуваються комфортно, тому що лікарі проктологи розуміють, що це може бути делікатною темою. Вони намагаються зробити все безболісно та з максимальною повагою до вашого стану.
- Автор
- Категорія Профілактика захворювань, Анальна тріщина, Анальні бахромки, Геморой
- дата публікації
- Останнє оновлення 22 серпня, 2024
Категорії
Теги
Останні пости
Уявіть ваше тіло як будинок, а куприковий свищ — як прихований витік, що повільно руйнує фундамент. Це стан, що часто проявляється у вигляді болючого набряку біля куприка,…
Читати даліЧи знаєте ви, що приблизно кожен 20-й українець страждає на запальні захворювання кишечника (ВЗК)? Розуміння симптомів, способи діагностики запалення кишечника лікарями та доступні методи лікування можуть…
Читати даліЩо таке кіста куприка? Відома як пілонідальна кіста, вона зазвичай утворюється біля основи вашого хребта і часто містить волосся та залишки шкіри. Якщо вона заразиться.
Читати даліПарапроктит дієта: повний посібник із харчування під час хвороби та після операції Дослідження складнощів харчування під час хвороби та відновлення після операції на парапроктит може бути…
Читати даліГемороїдальний свищ – це серйозне захворювання, яке може значно погіршити якість життя пацієнта. Розуміння природи нориць, їх діагностика та ефективне лікування хірургом проктологом є ключовими.
Читати далі